Co delat kdyz deti udelaji veliky neporadek, nebo kdyz si prestanou hrat?

Rekne te jim – jeste 5 minut Pepicku nebo Janicko a budes muset uklizet… Pak jim reknete jeste 2 minuty a budes uklizet… Deti si chteji jeste dohrat a tak kdyz se jim oznami casovy limit, lepe zvladfaji prechod od uklidu k povinnostem… Take jejich povinnosti by mely byt “pozitivni” zkusenost – takze uklizime vesele, pokud mozno….

  • zacni jim zpivat nejakou veselou pisnicku o uklizeni (treba si i vymysly svoje slova) a at davaji hracky do boxu nebo do skrine, nebo kam to maji davat… a papiry do odpadku a tak…- tak to delavali ve skolce kam chodila H. a vsechny deti uklizely – radost pohledet….
    Muj syn N. take v preschool zpiva… Clean up, clean up… a jak jim to jde od ruky. Nejakym zahadnym zpusobem to funguje i doma… Asi zaklinadlo..Zpěvačky, jen tak dál, u nás to taky zabírá. Máme i českou verzi: úklid, úklid, všichni všude uklidí, ú, ú o úklid se rozdělí. Ú, ú, Dalenek a Elinka, ú, ú , pomůže jim maminka.
  • Moje kamaradka si moc pochvaluje skritka uklizicka.Kdyz decka neuklizi hracky- skritek prijde a sebere hracky do pytle a da je jinym- hodnym detem, co si je budou uklizet.Takhle na par dni zmizely oblibene hracky, a deti PRY uz uklizi……
  • Já dětem naslibuju, že dostanou známku, u nás ten systém funguje, a pak si vyberou buď něco z krabice pokladů nebo 15 minut čistýho času se mnou, stavět lega nebo vařit v Elinčiný kuchyni, aby měli pocit, že udělaly správnou věc. A když vidím, že to neodsejpá, tak jim pohrozím, že jim dám stopky a když to do 5 minut nestihnou, půjdou oba na hanbu. Máš vidět ten fofr…
Advertisements