CMD je tady
http://www.cdm.org/index.asp?f=1

je to v centru SJ, parkování je tam za 5dolarů. Ale fakt by se vám to mohlo líbit. Pokud bude hezky, tak je jiná varianta, taky v SJ
http://www.happyhollowparkandzoo.org/
je to zoo a “pouť” – a ty pouťové atrakce tam mají maličkaté, přesně pro ty prcky – a jsou v rámci vstupného. Ovšem víkend tam nedoporučuju, je to o život….

V Santa Cruz – když vyjedete ze SC na sever po jedničce, projedete Davenport Landing, tak asi míli za DL je odbočka doleva u takového osamělého domu. Jmenuje se to tam Davenport Landing a je tam State Beach. Neplacená, se záchodkama – ale hlavně – písečná pláž s potokem, když půjdete víc doleva, tak je tam velká placatá skála, která je za odlivu ven z vody a zůstávají v ní rybníčky, v kterých se dají pozrovat hvězdice a rybičky. Tom to tam zbožňuje. Je tam vše – můžete se válet na pláži, objevovat, mořské živočichy, brodit se v potoku…. ale chce to juknout na tabulky přílivů a odlivů – za přílivu to nemá cenu.

O víkendu můžete zkusit Vasona Park (resp. Oak Meadow) v Los Gatos – hezký velký park, potok, kačenky, parní vláček pro děti a kolotoč, hřiště s hasičským autem a letadlem…. ale vlak a kolotoč jsou v provozu jen o víkendu, teď přes zimu až od jedenácti dopoledne.

V Santa Cruz je ještě Boardwalk s nejstarší horskou dráhou na Západním pobřeží. Vztupné zadarmo, jednotlivé atrakce za různou cenu, nijak závratnou, opět koutek s menšími kolotoči pro děti – ale opět – přs zimu mají otevřeno myslím až od dvanácti.

KRásné je akvárium v Monterey, ale je drahé a narvané – opět to chce být tam na tu desátou a ve dvanáct vypadnou….

Advertisements